Cześć nazywam się Ewosław. Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęłam w wieku 12 lat. Spędziłam wakacje z rodzicami na wyspie Lanzarote. Przy naszym hotelu znajdowała się baza nurkowa Górny Śląsk, oraz centrum nurkowe Górny Śląsk. Ponieważ uwielbiam pływać już pierwszego dnia obserwowałam z zainteresowaniem zajęcia prowadzone przez nurków z centrum nurkowego Górny Śląsk. Kolejnego dnia ja i mój tata zapisaliśmy się na podstawowy  kurs nurkowy Górny Śląsk. Instruktor zaproponował nam tak zwane Intro nurkowe Górny Śląsk. Jest to nurkowanie wprowadzające, poprzedzone wykładem na temat bezpieczeństwa i zasad nurkowych. Instruktor z centrum nurkowego Górny Śląsk zapytał nas czy nie mamy chorób przewlekłych lub innych dolegliwości, ponieważ osoby z astmą oskrzelową z perforowaną błoną bębenkową, chorobami płuc i serca, padaczką nie mogą nurkować. Po pierwszym nurkowaniu Górny Śląsk z instruktorem byłam zachwycona podwodnym światem. Zobaczyłam życie oceanu, którego nigdy wcześniej nawet sobie nie wyobrażałam. Spotkałam rekina zwanego Angle Shark, który maskował się wśród podwodnych wodorostów i machał do nas ogonem. Następnie wpłynęliśmy w ławice dorad. Wtedy wiedziałam już że chce zostać nurkiem Górny Śląsk.

 

W czasie tego pobytu zrobiliśmy podstawowy stopień nurkowy tak zwany OWD-Open Water Diver Padi Górny Śląsk. Stopień ten daje możliwość nurkowania do 18 metrów z partnerem, który posiada minimum taki sam stopień. Ja dostałam jednak stopień Junior Owd Padi Górny Śląsk ponieważ nie miałam jeszcze piętnastu lat. Kurs składał się z bardzo przyjemnej części praktycznej w której ćwiczenia odbywały się na basenie nurkowym Górny Śląsk i w zatoce oraz z części teoretycznej wymagającej od nas opanowania podstawowych  wiadomości o nurkowaniu Górny Śląsk. Po pozytywnym zdaniu egzaminów  kursu podstawowego nurkowania Górny Śląsk ruszyliśmy z naszym instruktorem nurkowania Górny Śląsk na pełne morze. Pierwsze moje podwodne kroki skierowaliśmy do Muzeum Atlantico, które znajduje się 14 metrów pod wodą. Muzeum składa się z 300 zatopionych rzeźb ludzkich postaci uchwyconych podczas różnych czynności. Było to dla mnie niesamowite przeżycie.

 

Po powrocie z wakacji postanowiliśmy kontynuować nurkowanie. Znaleźliśmy profesjonalne Centrum Nurkowe BeskidDivers Górny Śląsk. Już na pierwszym spotkaniu zachwycił nas profesjonalizm szefa centrum Adriana . Instruktor Nurkowy Górny Śląsk przedstawił nam jak powinien przebiegać plan rozwoju początkującego nurka. Od początku uświadomił nam jak wspaniałą przygodą jest nurkowanie Górny Śląsk, ale także wspomniał o niebezpieczeństwie. Dowiedzieliśmy się, że nurkowanie Górny Śląsk jest sportem partnerskim. Dlatego moim partnerem został mój tato. Na początku robił to tylko po to, aby sprawić mi przyjemność, ale w ciągu następnych miesięcy tak zachwycił się tym sportem, że osiągnął stopień instruktora.

 

Z początkiem zimy zaczęliśmy przygotowania do kolejnego stopnia nurkowego AOWD Padi Górny Śląsk czyli Advanced Open Water Diver Górny Śląsk. Kurs nurkowy Górny Śląsk ten pozwala nurkować na głębokość 30 metrów. Obejmuje on  5 nurkowań w tym 2 nurkowania obowiązkowe czyli nurkowani głębokie Górny Śląsk i nurkowanie nawigacyjne Górny Śląsk.  A pozostałe są do wyboru: nurkowanie doskonała pływalność Górny Śląsk, nurkowanie wrakowe Górny Śląsk, nurkowanie noce Górny Śląsk a także nurkowanie fotograficzne Górny Śląsk. Oczywiście w moim wieku robiłam te kursy w wersji Junior. Dzięki nabyciu nowych umiejętności poczułam się  w wodzie bardziej komfortowo, a to zachęciło mnie do dalszego rozwijania się. Teraz spędzaliśmy w wodzie każdy weekend. W ciągu roku odbyliśmy wiele nurkowań  na popularnym w południowej Polsce akwenie Zakrzówek.  Zrobiłam kursy nurkowe Nitrox Diver Górny Śląsk, Deep Diver Padi Górny Śląsk, Wreck Diver Padi Górny Śląsk, Night Diver Padi Górny Śląsk, Rescue Diver Padi Górny Śląsk. Nurkowani e Górny Śląsk zachwyciło mnie przede wszystkim tym, że mogłam poznać samą siebie, poczuć się wolną, niezależną od innych. Podczas nurkowa na Górny Śląsk to ja steruje swoim postępowaniem, uczę się liczyć na siebie a jednocześnie dbać o partnera. Nurkowanie Jawo rznonauczyło mnie samokontroli i dyscypliny.

 

Kolejne nasze wakacje zawsze były już związane z nurkowaniem Górny Śląsk, mimo posiadania wielu umiejętności okazało się, że nie jesteśmy jeszcze tak doskonałymi nurkami. Nurkowanie Górny Śląsk wymaga ciągłego doskonalenia się  w centrum nurkowym Górny Śląsk o czym przekonaliśmy się podczas nurkowania w prądzie morskim Górny Śląsk. Podczas nurkowania Górny Śląsk w prądzie masz wrażenie, że latasz, ale wymaga ono także koncentracji, płynięcia zawsze z prądem, neutralnej pływalności, aby cię nie wyrzuciło na powierzchnię. Dzięki temu możesz bezpiecznie zakończyć nurkowanie Górny Śląsk.

 

Zupełnie inne nurkowania Górny Śląsk były w cenotach. Tu czuliśmy się jak w bajce. Piękna przejrzysta lazurowa woda przeplatana byłą grą świateł dawała nam poczucie odkrywania nowego świata.

Nurkowanie Górny Śląsk to wspaniały sport, który pozwala na ciekawe poznawanie świata, nawiązywanie nowych kontaktów, czasem przyjaźni na całe życie, bo przecież nic tak nie łączy ludzi jak wspólna pasja. Dlatego zapraszam wszystkich do centrum nurkowego Górny Śląsk BeskidDivers na wspaniałe nurkowanie Górny Śląsk oraz do zrobienia kursów nurkowych Górny Śląsk